tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Skandální aférou Josefa Holouška jsme úspěšně zakončili projekty k oslavě 100 let od vzniku ČSR

datum akce 24.10.2018, před 6 roky | vytvořeno: 24.10.2018, před 6 roky v rubrice Aktuálně scénické čtení podle povídky Karla Čapka

Středa 24.října patřila všem dospělým, seniorům, ale také nevidomým, slabozrakým a klientům denního centra sv. Ludmily - na scénické čtení podle povídky Karla Čapka Skandální aféra Josefa Holouška, opět v podání herců Slováckého divadla, budou zajisté dlouho vzpomínat.  Překvapilo nás, že povídka z roku 1927 může být svým přesahem do současnosti stále aktuální. "Hrát pro tak vnímavé a citlivé publikum byla opravdu radost," řekli po představení herci.

Skandální aférou Josefa Holouška jsme ukončili projekt určený k oslavě 100 let vzniku ČSR.

V rámci projektu Dějiny v příbězích nejen pro děti tak připravila Knihovna BBB - oddělení pro děti sérii besed a scénických čtení zaměřených na letošní 100. výročí vzniku ČSR. První středeční dopoledne, tedy 26. září, vystoupil hudebník Daniel Dobiáš a herec z Jihoafrické republiky Josef Guruncz v pořadu Zpíváme si s Masarykem.

Vpravdě pohádkové dopoledne s večerníčkem Povídání o mamince a tatínkovi zažili druháčci ze ZŠ Sportovní ve středu 10.října. Autor, básník, textař a scénárista Pavel Cmíral prostřednictvím svého večerníčku dětem představil, jak se žilo ještě v ČSSR.

Projekt pokračoval sérií scénických čtení z knihy Veroniky Válkové: Vznik ČSR 1918 - Velezrada se trestá. Scénická čtení připravili herci David Vacke, Tereza Hrabalová a Jiří Hejcman, a ve středu 17.října na premiéru přijela také samotná autorka Veronika Válková. V pondělí 8. a 22. října v dopoledních hodinách jsme poté nejen do hlavní budovy, ale také na pobočky pozvali děti ze ZŠ UNESCO, ZŠ TGM a ZŠ Za Alejí.

Projekt Dějiny v příbězích nejen pro děti pořádáme pod záštitou SKIP ČR a Ministerstva kultury ČR

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři