tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Vyhledávání v katalogu

Jak vyhledávat v katalogu Tritius?

Vyhledávat v katalogu Tritius se dá několika způsoby. 

1. Vyhledávání typu Google v jednom řádku:

Při vyhledávání v jednom řádku je důležité zakliknout, zda chceme vyhledávat: vše, dle autora, názvu nebo téma (fialový kroužek viz foto).

Dále je důležité zadat oblast vyhledávání, kde chceme daný dokument najít (zelená šipka viz foto).

Po napsání hledaného dokumentu na řádek (červená šipka viz foto) klikneme na tlačítko HLEDAT (červený kroužek viz foto). 

Po vyhledání se zobrazí všechny dokumenty, které mají dané slovo v názvu dle zadání příslušného vyhledávání. 

U konkrétního příkladu se zobrazilo více záznamů, které mají slovo Hana v názvu. Vyhledaly se záznamy knih papírových (oranžová šipka viz foto), knih zvukových - CD (modrá šipka viz foto) a E-knih (zelená šipka viz foto)

Pokud máte zájem o konkrétní vyhledaný titul, máte několik možností, jak jej získat. K tomu slouží tlačítko ZÍSKAT (červený kroužek viz foto). Knihu si tak můžete objednat z poličky, rezervovat, když je vypůjčená nebo objednat z depozitáře.

Po kliknutí na tlačítko ZÍSKAT, je třeba se přihlásit do čtenářského konta a příslušnou knihu si tak objednat nebo zarezervovat.

2. Pokročilé vyhledávání:

Při pokročilém vyhledávání máme možnost vyhledávat jednotlivě konkrétní údaje, které známe.

Opět můžeme upravit oblast vyhledávání, kde chceme daný dokument najít (zelená šipka viz foto).

Dotaz můžeme specifikovat a vyhledávat podle autora, názvu, roku vydání, ISBN, ISSN. (fialová šipka viz foto). Po zadání údajů klikneme na tlačítko "HLEDAT" (červený kroužek viz foto).

Po vyhledání se zobrazí výsledky a pokud máme zájem o výpůjčku, pokračujeme tlačítkem "ZÍSKAT" na objednání, rezervaci nebo tlačítkem "PŮJČIT E-KNIHU" na vypůjčení e-knihy. Vždy je nejprve nutné se přihlásit do čtenářského konta

3. Kombinované vyhledávání:

Kombinované vyhledávání je specifické vyhledávání v katalogu pomocí přesných hesel a údajů, které znáte. Je možné vyhledávat a sestavit si dotaz přímo na míru v tabulce. 

Po vyhledání daného dokumentu je postup jeho získání (půjčení, objednání, rezervace) stejný jako v předchozím vyhledávání.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři