tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Půjčování e-knih

Půjčování e-knih: rychle, snadno, legálně!!

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana nabízí pro své uživatele službu půjčování e-knih.

Ve spolupráci s portálem eReading.cz (nyní palmknihy.cz) připravila pro své čtenáře projekt půjčování e-knih. Čtenáři si mohou vypůjčit e-knihy ze současné produkce českých nakladatelů on-line od 1. 9. 2014.

Propojením s katalogem Palmknihy.cz budou mít čtenáři k zapůjčení až 11 000 titulů e-knih včetně novinek a bestsellerů.

Vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz 4 Touch Light, C-TECH Lexis (EBR 61), Energy eReading Pro HD, inkBook Classic2 a inkBook Prime, telefonech a tabletech s operačním systémem Android (v. 4.1 a vyšší) a iOS (v. 8.4 a vyšší) pomocí aplikace eReading.cz. Více o zařízeních, na kterých lze číst e-knihy zde.

Co je nezbytné při realizaci e-výpůjčky?

  1. E-knihy si mohou vypůjčit pouze registrovaní čtenáři Knihovny BBB s platnou registrací.
  2. Je nezbytné mít ve svém uživatelském kontě v knihovně zadanou platnou emailovou adresu.
  3. Je nezbytné mít účet u Palmknihy.cz se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně.

Jak si půjčit e-knihu v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti?

Tituly, které lze půjčit jako e-výpůjčku naleznete zde.

E-kniha je aktivní 31 dnů (poté se e-kniha sama vymaže z aplikace) a lze číst 2 tituly najednou.

JAK SI VYPŮJČIT E-KNIHU Z NAŠEHO KATALOGU?

Před vypůjčením e-knihy je nezbytné se přihlásit do svého uživatelského konta v katalogu Tritius. Pro přihlášení použijte číslo průkazky a PIN nebo datum narození ve tvaru RRMMDD (dvojčíslí: rok měsíc den).
Každý titul, který lze půjčit jako e-výpůjčku má v detailu svého záznamu možnost volby “půjčit E-knihu”. Tlačítko je aktivní pouze, jste-li přihlášeni do svého uživatelského konta.
Po kliknutí na tlačítko “Půjčit E-knihu” se objeví následující obrazovka. Je nutné potvrdit souhlas s podmínkami e-výpůjček.
Po stisknutí tlačítka “Vyžádat si e-knihu“ je e-výpůjčka připravena na serveru eReading.cz. Na Vaši emailovou adresu bude doručena zpráva s údaji o výpůjčce.
A takto vypadá úspěšné dokončení výpůjčky..
Nyní je třeba se přihlásit na eReading.cz/palmknihy.cz a přejít do sekce Moje e-výpůjčky, kde je e-výpůjčka k dispozici.
Pokud nejste na ereading.cz/palmknihy.cz registrovaní, je třeba se zaregistrovat se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně.

Jak číst e-knihu z e-výpůjčky?

E-knihu lze číst prostřednictvím telefonů, tabletů či čteček knih.

Vypůjčené e-knihy lze číst na telefonech a tabletech s operačním systémem Android (v. 4.1 a vyšší) a iOS (v. 8.4 a vyšší) pomocí aplikace eReading.cz.  Pokud chcete ke čtení používat čtečku knih, ujistěte se, že vaše zařízení podporuje výpůjčku e-knih. Seznam čtecích zařízení podporujících e-výpůjčky naleznete níže.

Po přihlášení do aplikace eReading.cz (jméno je e-mail + heslo z registrace na eReading.cz) si e-knihu stáhnete do zařízení.

Jak otevřít e-knihu v aplikaci eReading?

1. Po instalaci a spuštění aplikace eReading se zobrazí obsah s MÍSTNÍmi knihami, který bude zpočátku prázdný.

2. V menu na Vašem zařízení zvote "ONLINE"/"ONLINE KNIHOVNA" a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.ereading.cz (nyní www.palmknihy.cz). Pouze v tomto kroku musíte být připojeni na internet.

3. E-knihu stáhnete kliknutím na obálku knihy. Poté se prostřednictvím menu vraťte zpět do MÍSTNÍ. Zde již můžete pročítat Vaši e-knihu.

Případné dotazy můžete psát na adresu: knihovna@knihovnabbb.cz

Kam se obrátit v případě problému či dotazu?

Nevíte-li si rady a potřebujete poradit s e-knihami, lze tak učinat přímo v knihovně nebo se můžete obrátit na email společnosti eReading/Palmknihy  knihovny@palmknihy.cz

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři