Besedy a lekce informatické výchovy pro základní školy

Nabídka knihovnicko-informačních lekcí a tématických akcí k rozvoji dětského čtenářství.

Nechceme zahltit děti informacemi a fakty, pojďme společně přemýšlet o knihách a nahlédnout do tajemství, která skrývají.

Prostory oddělení pro děti můžete využít k pravidelným návštěvám při hodinách literární výchovy, ke společnému hlasitému předčítání, návštěvě knihovny i kolektivnímu půjčování knih.

Lekce informatické výchovy a exkurze do knihovny, literární pořady, besedy o dětských knihách a autorech knih pro děti.

• provádíme zdarma od 8.00 do 12.00 mimo středu v knihovně
  • jsou určeny na jednu vyučovací hodinu (cca 45 minut)
  • kapacita dovolí maximálně 30 dětí
  • téma a termín je možno domluvit:
  • osobně v oddělení pro děti
  • telefonicky – 572 554 178
  • e-mail - detske@knihovnabbb.cz

V dostatečném předstihu můžeme připravit besedu podle námětů pedagogů.

Exkurze do knihovny a lekce informatické výchovy

• 1. ročník - Co je knížka a knihovna ; Poprvé v knihovně
  • 2. ročník - Naši spisovatelé a ilustrátoři
  • 3. ročník - Kniha je přítel i pomocník