DNNT - Díla nedostupná na trhu

datum akce 5.3.2021, před 2 měsíci | vytvořeno: 2.3.2021, před 2 měsíci v rubrice Aktuálně Plné texty dokumentů vydaných na území České republiky on-line

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana uzavřela smlouvu s Národní digitální knihovnou, která ve svém segmentu Díla nedostupná na trhu nabízí plné texty dokumentů (knih, časopisů, novin atd.) vydaných na území České republiky. K dispozici je celkem 74 145 monografií a 2 408 titulů seriálů vydaných do roku 1989 (chráněných stále autorským právem) a zdigitalizovaných v Národní knihovně ČR.

Od 1. února 2021 jsou zpřístupněny:

• monografie až do roku vydání 2000 (a nadále se bude držet posouvající se dvaceti letá hranice)
  • periodika až do roku vydání 2010, včetně neukončených (a nadále se bude držet posouvající se desetiletá hranice)

NDK zprostředkovává tuto službu prostřednictvím knihoven, které nabízí veřejné knihovnické a informační služby. Služba je poskytována zdarma. Uživatel má možnost čtení plného textu online prostřednictvím vzdáleného přístupu pod podmínkou registrace v knihovně.

V případě zájmu nás NEJPRVE KONTAKTUJTE e-mailem na adrese vadurova@knihovnabbb.cz (poté lze postupovat následovně):
1. Na přihlašovací formulář stránky Děl nedostupných na trhu se dostanete přes odkaz ndk.cz. Zatrhněte souhlas s podmínkami použití a Přihlaste se účtem ID NDK.
2. Pokud se přihlašujete poprvé, klikněte na odkaz Přihlašujete se poprvé.
Pokud jste se již do NDK přihlašovali a máte své přihlašovací údaje, zadejte e-mail, heslo a klikněte na Přihlásit (není již nutné pokračovat dle následujících bodů).
3. Zadejte e-mailovou adresu, stejnou jako na svém účtu v knihovně.
4. Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude do několika minut zasláno heslo (setrvejte na jeho doručení). Po jeho  vložení se můžete Přihlásit.
5. Nyní si již můžete vyhledávat a prohlížet dokumenty.

Je zakázáno zhotovovat digitální i tiskové kopie.