DNNT - Díla nedostupná na trhu

datum akce 13.12.2021, před 3 roky | vytvořeno: 2.3.2021, před 3 roky v rubrice Aktuálně Plné texty dokumentů vydaných na území České republiky on-line

Dne 30. 6. 2021 byl v souladu s licenční smlouvou ukončen provoz Národní digitální knihovny v režimu COVID.

S platností od 1. 7. 2021  digitální knihovny Národní knihovny ČR, Moravské zemské knihovny a Knihovny akademie věd ČR poskytují plné texty knih, časopisů a dalších dokumentů pouze v režimu děl nedostupných na trhu (DNNT). Tyto digitální knihovny jsou přístupné uživatelům všech knihoven, které s Národní knihovnou ČR uzavřely smlouvu o zpřístupnění služby DNNT. Podrobné informace o službě DNNT najdete na https://dnnt.nkp.cz/.

• Plné texty knih nedostupných na trhu a vydaných do roku 2000 a periodik vydaných do roku 2010 budou nadále zpřístupněny registrovaným uživatelům v režimu vzdáleného přístupu.
  • Plné texty knih nedostupných na trhu a vydaných v letech 2001 až 2007 budou dostupné v knihovně pouze na terminálu v prostorách knihovny (tzv. na místě samém).

NDK zprostředkovává tuto službu prostřednictvím knihoven, které nabízí veřejné knihovnické a informační služby. Služba je poskytována zdarma. Uživatel má možnost čtení plného textu online prostřednictvím vzdáleného přístupu pod podmínkou registrace v knihovně.

V případě zájmu nás NEJPRVE KONTAKTUJTE e-mailem na adrese citarna@knihovnabbb.cz (poté lze postupovat následovně):
1. Na přihlašovací formulář stránky Děl nedostupných na trhu se dostanete přes odkaz ndk.cz. Zatrhněte souhlas s podmínkami použití a Přihlaste se účtem ID NDK.
2. Pokud se přihlašujete poprvé, klikněte na odkaz Přihlašujete se poprvé.
Pokud jste se již do NDK přihlašovali a máte své přihlašovací údaje, zadejte e-mail, heslo a klikněte na Přihlásit (není již nutné pokračovat dle následujících bodů).
3. Zadejte e-mailovou adresu, stejnou jako na svém účtu v knihovně.
4. Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude do několika minut zasláno heslo (setrvejte na jeho doručení). Po jeho  vložení se můžete Přihlásit.
5. Nyní si již můžete vyhledávat a prohlížet dokumenty.

Je zakázáno zhotovovat digitální i tiskové kopie.