tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Hradišťské sluníčko 2023

vytvořeno: 22.6.2023, před 1 rokem v rubrice Aktuálně minifestival k podpoře dětského čtení letos proběhl od 19. do 23. června

I když se minifestival k podpoře dětského čtení Hradišťské sluníčko konal v týdnu 19. - 13. června 2023, sluníčko nám vysvitlo mnohem dříve. Již ve středu 31. května ocenila Knihovna BBB v Galerii Joži Uprky ty nejlepší mladé autory krajského kola literární soutěže Kde končí svět, tentokrát na téma Dobré zprávy. V pondělí 19. června pak proběhlo vyhlášení kola regionálního a do Kina Hvězda se sjeli také výherci výtvarné soutěže Ex-libris 2023 a nejlepší čtenářské třídy soutěže Přečti Hradiště / Přečti EU.

Po celý týden pak patřila dopoledne v dětském knižním království všem prvňáčkům. Královny Hana, Lenka, Kateřina a král Radovan společně s princeznami Aničkou a Šárkou přivítali prvňáčky základních škol našeho města mezi rytíře řádu krásného slova. Celkem bylo odpasováno na 440 dětí a kromě všech uherskohradišťských škol byli odpasováni také prvňáčci ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Kněžpole, ZŠ Mistřice, ZŠ Nedakonice a ZŠ Polešovice. Odměnou všem byla kniha Zuzany Barilové Křeček v letu. Malí čtenáři i letos jejich královským veličenstvům slíbili, že budou knížky ochraňovat jako nejvzácnější poklad a budou rádi číst.

Večerníčkové podvečery na trávníčku u knihovny pozvaly na pohádku hlavně ty nejmenší a i když nás po celý týden malinko trápilo počasí, i letošní pohádková čtení proběhla po všech pět večerů! Dětské příběhy zazněly z úst Davida a Ireny Vackových, Jitky Hlaváčové, Petra Čagánka a v pátek se ve spolupráci s Charitou UH a Galinou Kožedub četlo česko-ukrajinsky, tentokrát z knihy Kočka, která milovala pomeranče. Autorku knihy, kterou potěšilo, že jsme si ke čtení vybrali právě její pohádky, jsme všichni alespoň na dálku pozdravili.

Věříme, že čas strávený s pohádkou je časem kouzelným a dětským dušičkám blízkým, a že si všichni podvečerní čtení opět náramně užili!

Děkujeme všem malým i velkým posluchačům, hercům Davidovi, Irence, Jitce, Petrovi a Galině za pohádky, Štěpánovi, Barunce a Aničce za hudební doprovod, králi Radovanovi, královnám Hance, Lence a Kateřině i princeznám Aničce a Šárce. A také všem, kteří překonali nástrahy letošního rozmarného počasí a dorazili. Těšíme se zase za rok!

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři