tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Hradišťské sluníčko 2025

vytvořeno: 27.6.2025, před 13 hodinami v rubrice Aktuálně minifestival k podpoře dětského čtení letos proběhl od 16. do 20. června

I když se minifestival k podpoře dětského čtení Hradišťské sluníčko konal v týdnu 16. - 20. června 2025, sluníčko nám vysvitlo mnohem dříve. Již ve středu 11. června ocenila Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně ty nejlepší mladé autory krajského kola literární soutěže, tentokrát na téma Stromy.  V pondělí 16. června pak proběhlo vyhlášení kola regionálního a do Kina Hvězda se sjeli také výherci výtvarné soutěže Ex-libris 2025 a nejlepší čtenářské třídy soutěže Přečti Hradiště / Přečti Zlínský kraj. Letos se sešla opravdu spousta krásných literárních i výtvarných prací.

Po celý týden patřila dopoledne v dětském knižním království všem prvňáčkům. Královny Kateřina, Lenka, Lívia a král Radovan společně s princeznou Aničkou odpasovali prvňáčky základních škol nejen našeho města na opravdické čtenáře. Přesvědčili jsme se, že číst opravdu umí a máme radost, že knihy děti baví. Celkem bylo odpasováno 471 dětí a kromě všech uherskohradišťských škol byli odpasováni také prvňáčci ZŠ Jalubí, ZŠ Mistřice, ZŠ Nedakonice, ZŠ Ostrožská Lhota, ZŠ Osvětimany a ZŠ Polešovice. Odměnou všem byla kniha Lucie Šavlíkové Jak víla Anička zachránila jaro. Malí čtenáři i letos jejich královským veličenstvům slíbili, že budou knížky ochraňovat jako nejvzácnější poklad a budou rádi číst.  Všichni uherskohradišťští prvňáčci získávají zároveň také roční registraci do knihovny zdarma, aby si hned mohli vyzkoušet, jak prima je číst.

Ani celodenní déšť nezabránil, aby odstartovalo každoroční podvečerní čtení pohádek. Netradičně jsme začali vevnitř divadelním minipředstavením Jsou tam kuny! v podání souboru ZUŠ Uherské Hradiště, a pak pohádku o Štaflíkovi a Špagetce přečetli Vackovi. Krásné to bylo! A my věříme, že další pohádky už proběhnou zase na trávníčku u knihovny. :)

Úterní večerníček rozsvítilo sluníčko a pozvalo děti na čtenou pohádku na trávníček u knihovny.              Z knížky Zdeňka Svěráka Tatínku, ta se ti povedla krásně četla Klára Vojtková a pohádku na dobrou noc si kromě pravidelných malých posluchačů vyslechly také děti z MŠ Husova, které nocovaly ve školce. 

Po večerníčkovské znělce, kterou zahrála na flétnu Tonička, přinesl středeční podvečer pohádku Z. Svěráka Jak se hadici narodily děti. Tu poutavě přečetli Terezie Čermáková a Daniel Gajdoš, pohádka se líbila malým i velkým posluchačům a všichni se náramně bavili. 

Čtvrteční večerníček - to zase byla krása!!! Manželé Pavlína a Jiří Hejcmanovi přečetli pohádku O brumteleti a dostavil se také autor David Vacke. Milý příběh pohladil všechny po duši a zájemci si mohli miniknížečku od autora i zakoupit. 

Páteční večerníček příběhem Mazlíček pro Mínu zakončil týdenní podvečerní čtení... a musíme všem malým i velkým poděkovat, vytvořili jste nám úžasnou pohádkovou atmosféru, kterou završila návštěva opravdického miniprasátka Růženky

Děkujeme všem malým i velkým posluchačům, za pohádky Irence, Davidovi a hercům Kláře, Pavlíně, Jirkovi, Terezii a Danielovi, minikunám ze ZUŠ Uherské Hradiště za krásné divadélko, Toničce za hudební doprovod, královnám Lence, Lívii a Kateřině i princezně Aničce a králi Radovanovi. Těšíme se zase za rok!

Hradišťské sluníčko děkuje: Město UH, Městská kina Uherské Hradiště, Slovácká ZUŠ, ZUŠ UH

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři