I při dvanáctém Dnu pro dětskou knihu jsme si to pořádně užili :)

datum akce 24.11.2018, před 5 roky | vytvořeno: 26.11.2018, před 5 roky v rubrice Aktuálně předadventní akce přilákala do knihovny celé rodiny

Předadventní sobota 24. listopadu dopoledne patřila již tradičně rodinám s dětmi. Vždyť tento den pořádáme právě proto, abychom představili knihovnu jako místo setkávání a příjemných zážitků a podpořili zájem děti a dospolých o čtení. Celé dopoledne provázel programem dětský folklorní soubor Hradišťánek pod vedením Jitky Čerstvé a Gabriely Častulíkové. Dětské písničky a hravé tanečky rozezněly prostory celé knihovny

Herec Slováckého divadla David Vacke odměnil vítězky Rychlošípácké soutěže Po stopách Jaroslava Foglara. Čtenářky Barborka a Eliška se už jistě těší do divadla na Mirka Dušína, Jarku Metelku, Červenáčka, Rychlonožku, Jindru Hojera i na Bratrstvo Kočičí pracky :) Děkujeme Slováckému divadlu za vstupenky a Davidovi za milá slova.

Součástí programu bylo také představení hracích knih - gamebooků autorky Lenky Moravcové. Rychlými špunty jsme připili zejména na to, aby si všechny autorčiny knihy našly své čtenáře.  Brněnské divadlo Koráb i letos potěšilo nejen malé, ale i velké - Perníková chaloupka rezesmála zcela zaplněný prostor čítárny.

Děkujeme všem, kteří obohatili dopolední kouzelné chvíle: za dílničky šikovným dětem a tetám z Dětského domova v Uherském Ostrohu a paní Ester Benešové; za výrobky klientům Domova pro seniory v Uherském Hradišti, paní Olze Skotákové a Andree Langové; za nabídku knih a jejich prodej Knihkupectví AVE; za občerstevní komunitní kavárně Cafe 21, za tetování a balónky paní Šavarové, za Deskohrátky kolegyni Dagmar; za výborné perníčky paní Mirce a za bonbonky pro děti paní Olince.

O tom, že i podvanácté to stálo za to, svědčí číslo s počtem návštěvníků - vždyť jich bylo přes 500! Těšíme se zase za rok!