tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Kampaň Recykluj mobil

datum akce 2.5.2023, před 10 měsíci | vytvořeno: 17.4.2023, před 10 měsíci v rubrice Aktuálně Charitativně ekologický sběr starých a nepotřebných mobilních telefonů.

Knihovna BBB se i letos přidává k celostátní kampani propagující recyklaci mobilních telefonů, jako jedno z pevných sběrných míst. 

Sběrná a osvětová kampaň tentokráte pod názvem „Recykluj mobil“ proběhne od 2. 5. do 5. 6.2023 a kampaní podpoříme Jedličkův ústav a školy věnováním 10 Kč z každého odevzdaného mobilu. ​

Cílem kampaně je chránit přírodu podporou recyklace starých mobilních telefonů. Odevzdávat lze také nabíječky a případně tablety.

V naší knihovně můžete odevzdat mobil na těchto místech během provozní doby:

  • v hlavní budově KBBB - Velehradská 714
  • v pobočce Jarošov - Louky 518
  • v pobočce Kasárna - Studentské náměstí 153
  • v pobočce Mařatice - 1. máje 60
  • v pobočce Štěpnice - Štěpnická  1156

V minulých dvou letech se sběrné kampaně zúčastnilo přes 250 knihoven s výsledným sběrem 7 700 mobilních telefonů. Díky tomu byl finanční příspěvek pro Jedličkův ústav a školy v částce 77 700 korun.

S každým odevzdaným mobilním telefonem se můžete registrovat do soutěže o mobilní telefon v hodnotě 10 000 Kč. 

Pro sesbírané mobily zajistí společnost Remobil ekologické nakládání i zajištění následného opětovného použití, zpracování a materiálového využití v souladu se zákonem o odpadech. Také smazání dat obsažených v mobilech zajišťuje společnost Remobil mechanicky nebo certifikovaným softwarem u každého mobilu.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři