tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Minifestival Hradišťské sluníčko 2021

datum akce 18.6.2021, před 3 měsíci | vytvořeno: 18.6.2021, před 3 měsíci v rubrice Aktuálně letos nám konečně vysvitlo sluníčko

Celý týden od 14. do 18. června patřil trávníček u knihovny těm nejmenším uherskohradišťským čtenářům. Vždyť přece svítilo Hradišťské sluníčko!

Večerníčky si při něm společně s dětmi čteme již jednadvacet let.

V pondělí dětem předčítal ze své stařičké knížky o Barbánkovi herec Slováckého divadla David Vacke. Úterní pohádku O statečném medvídkovi a zároveň pozvánku na výstavu Tajný život medvídků přinesla na večerníček Petra Tománková ze Slováckého muzea. Atmosféru čtené pohádky navíc umocnil "živý" medvěd, jinak také ředitel knihovny BBB :) Ve středu nám o Viktorce, která slavila své páté narozeniny, četla z knížky Dědečku, ještě vyprávěj, herečka Tereza Novotná. Nadšeně jsme všichni zatleskali malé posluchačce Alžbětce, která právě ve středu oslavila také své páté narozeniny. Na čtvrtém čteném večerníčku nás mile překvapil opět David Vacke a parádně přečetl hned tři pohádky z knížky Bylo jednou jedno loutkové divadlo. V pátek jsme již třetím rokem četli opět nejen česko- anglicky, tentokrát z knihy Tuze hladová housenka / The very hungry caterpillar.

Podvečerní pohádkové čtení jsme si opět všichni, v úterý a ve čtvrtek také společně s dětmi z MŠ Husova ulice a MŠ s křesťanskou výchovou, náramně užili!

Vždyť se zase můžeme, téměř po roce, společně setkávat - třeba právě při poslechu pohádek.

V rámci našeho minifestiválku každoročně vyhlašujeme výsledky literární soutěže Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2020, tentokrát na téma Pod rouškou. Avšak již podruhé nám Covid změnil plány a slavnostní vyhlášení mohlo proběhnout opět jen virtuálně a ocenění autoři si diplomy i ceny přebrali (a stále přebírají) v oddělení pro děti.

Minifestival Hradišťské sluníčko letos netradičně pokračoval ještě i druhým týdnem. Všichni uherskohradišťští prvňáčci byli od pondělí do pátku, vždy v dopoledních hodinách, vítáni v oddělení pro děti slovy: "Já, písmenková královna/ Já písmenkový král, vás vítám ve svém písmenkovém království a věřím, že se budeme často setkávat nad knížkami..." Byli pasováni a stali se z nich noví rytíři a princezny, kteří písmenkové královně či písmenkovému králi slíbili, že budou knížky střežit jako nejvzácnější poklady a opatrovat je. Odměnou všem byla knížka Michaely Fišarové První školní výlet. Ta se nedá nikde koupit! Děti ji získávají v rámci projektu Už jsem čtenář-Knížka pro prvňáčka, který již 13 let zaštiťuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR.

Milí noví mladí čtenáři, vítáme vás v našem písmenkovém království!

Děkujeme: Město UH, RNDr. Vladimír Koníček, Olga Švecová, flétnisté ZUŠ Slovácko - Dorotka a Matouš, herci Slováckého divadla a Slovácké muzeum

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři