tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Noc s Andersenem 2023

datum akce 31.3.2023, před 1 rokem | vytvořeno: 1.4.2023, před 1 rokem v rubrice Aktuálně 24. pohádkové nocování opět pozvalo malé čtenáře do světa knih

Hned v 10:00 jsme se potkali s dětmi v uherskohradišťské nemocnici, kde jsme společně s kouzelníkem Jirkou Hadašem a Hansem Christianem Andersenem odstartovali letošní Noc.

A v 18.00 odstartovala speciální čarodějnická NOC v uherskohradišťské knihovně. Šedesátku dětí pozdravili ředitel Knihovny BBB Radovan Jančář a samotný Hans Christian Andersen promluvil dánsky a přečetl pohádku Ošklivé káčátko. Společný program ukončilo scénické čtení z knihy Čarodějnice Roalda Dahla v podání Davida Vackeho a Irenky Vackové.

Potom už začalo to pravé noční čarování. Nejprve děti přišly na to, že každý máme od narození své kouzelnické jméno a kouzelný prášek nás naučil všechny druhy smíchu. A pak,  jako správní čarodějové, jsme si vyrobili své vlastní hůlky, náležitě čarodějnicky ozdobili obličeje, létali na koštěti a stavěli nejdelšího knižního hada. Nakonec jsme si všichni vysloužili nový přívlastek ke svému jménu, takže se v knihovně objevil např. Tencozbojeneutíká, Tencotančísvílami, Tencoběhásjednorožci či Tencodostalhuláka.

A o tom, že to byla jistě magická noc, svědčí nejedna kniha hned vedle spacáku i pod hlavou :)

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři