Týden knihoven přivedl do oddělení pro děti na 400 malých čtenářů

vytvořeno: 8.10.2021, před 3 roky v rubrice Aktuálně stihlo se pasování, "nocování" s únikovkou i miniprůvod

Týden knihoven každoročně zve nejen do prostor uherskohradišťské synagogy všechny malé i velké čtenáře. Po celý týden jsme registrovali nové čtenáře zdarma

a těm stávajícím jsme odpustili nejednu upomínku.

Úterní a čtvrteční dopoledne vítalo dětské knižní království v rámci projektu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka malé rytíře a princezny, letošní druháčky, kterým covidová situace zabránila v návštěvě knihovny již v červnu. Všichni svorně slíbili, že budou ochraňovat knížky a budou rádi číst.

Středečním dopolednem nás provázelo nadšení malých pátračů. Vždyť náhradou za Noc s Andersenem mohli u nás prožít páťáci ZŠ UNESCO dobrodružnou a náročnou pátračku, na jejímž konci je čekal dopis od samotného Bedřicha Beneše Buchlovana... "Milý příteli psaného slova, blahopřeji Ti! S velkým uznáním Ti musím sdělit, že jsi došel k cíli. A poněvadž si právě čteš tento dopis, objevil jsi 3 knihy mému srdci nejvzácnější."

A opravdu, knihu Babička z roku 1922 si děti prolistovaly v bílých rukavicích a prohlédly si společně také prastarou Zlatou a Stříbrnou knihu pohádek.

"Paní knihovnice, UMÍRÁM, ale bylo to STRAŠNĚ SUPER!" A my se radujeme, že se dopolední program k letošní 21. (Ne)Noci s Andersenem vydařil a věříme, že ta 22. už proběhne opět opravdicky i s nocováním.

A nakonec přišlo již tradiční páteční Lampiónové setkání broučků. Nepříznivé podmínky a omezení nebyla překážkou pro to, aby se v čítárně knihovny uskutečnil malý program s pohádkou O žluté bundě s pokaženým zipem v podání herců Davida Vackeho a Jirky Hejcmana a s kouzelnickým vystoupením Jirky Hadaše. Po programu na nás před knihovnou čekal ještě další zástup rodičů s těmi úplně nejmenšími a společně jsme se vydali do ulic města, abychom i letos rozsvítili a rozveselili obě hradišťská náměstí. Do pochodu bravurně bubnoval mladý, talentovaný bubeník Janek Paška. Děkujeme všem a  doufáme, že příští rok to bude opět s plnou parádou!

Děkujeme: písmenkovému králi Radovanovi a královně Lence, princezně Elišce, kouzelníkovi Jirkovi Hadašovi, bubeníkovi Janku Paškovi, páťákům ZŠ UNESCO, paní učitelce Milušce a hercům Davidovi a Jirkovi.