Vyhlášení výsledků literární, výtvarné a čtenářské soutěže

datum akce 19.6.2023, před 1 rokem | vytvořeno: 19.6.2023, před 1 rokem v rubrice Aktuálně Píšu povídky, píše básně... Ex-libris 2023 a Přečti Hradiště / EU zná své vítěze!

V pondělí 19. června proběhlo ve zcela zaplněném kině Hvězda vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2023, tentokrát na téma Dobré zprávy. Prozaické, poetické, komiksové, ale také výtvarné práce ukázaly, že dobrých zpráv není nikdy dost a radost můžeme hledat všude kolem nás! Do letošního 25. ročníku literární soutěže se zapojilo 230 mladých autorů a 18. ročník výtvarné soutěže obohatilo 114 tvůrců. Nejen oceněným zahráli a zazpívali žáci ZUŠ Slovácko a po slavnostním vyhlášení bylo odměnou všem promítání animovaného filmu Zlouni.

Po celé léto budou oddělení pro děti zdobit (nejen) oceněná ex-libris.

A v Kině Hvězda jsme společně s Eurocentrem Zlín ocenili také nejlepší čtenářské třídy, které s námi četly Hradiště, ale také EU - letos jsme se snažili přečíst 47.500 cm/stran šikmé radniční věže a 56.670 cm/stran Šikmé věže v Pise. 14 tříd uherskohradišťských čtvrťáků a páťáků bylo skutečnými rekordmany a společnými silami zdolalo výšku radniční věže 5x a té v Pise hned 4x! Celkem všech 227 zapojených žáčků přečetlo 231.838 stran!

• S největším počtem přečtených stran/cm Šikmé věže v Pise na 1. místě stanula 5.B z Academic School. 9 žáků zde přečetlo 20.409 stran, tedy 2.267,6 stran na žáka.
  • S největším počtem přečtených stran/cm šikmé radniční věže se na 1. místě umístila 5.B ze ZŠ TGM v Uh. Hradišti. 18 žáků zde přečetlo 37.282 stran, tedy 2.071,2 stran na žáka.
  • Mezi čtvrtými třídami se nejlépe vedlo dětem ze ZŠ Jarošov. Zde přečetlo 15 žáčků krásných 21.377 stran, tedy 1.425,1 stran na žáka.

Ocenili jsme také třídy, které přečetly více jak 1.000 stránek na žáka: 4.A z Academic School a 4.A a 5.A ze ZŠ TGM v Uh. Hradišti.

Všem porotcům patří naše velké díky a všem mladým tvořivcům a čtenářům gratulujeme!

Děkujeme: Porotcům Lence Burešové, Miroslavě Čápové, Aleně Kučerové, Aleně Šašinkové, Anně Šimíčkové, Olze Švecové, Jaroslavu Hrabcovi, Silvii Kupcové, Jaroslavu Tvrdoňovi a Liboru Vodičkovi, Městu UH, ZUŠ Slovácko, Eurocentru Zlín a Lívii Ranocha a Janu Jagošovi - HYGMONT čistnící systémy UH